Reklama

Modlitwa Warszawy w intencji pojednania

Modlitwa Warszawy w intencji pojednania

09.10.2006
Czyta się kilka minut
Prawie każde polskie miasto miało w sobotę plac, na którym czekały autobusy uczestników wycieczki do Warszawy. PiS po lewej, PO po prawej. Albo odwrotnie.
fot. K. Bielatowicz / visavis.pl
-

- Nie za żółte te białe róże? - jeden z manifestantów pochyla się nad wiadrem wypełnionym po brzegi kwiatami i przebiera w nim ręką.

- Są, jakie są - odpowiada chłopiec w odblaskowej kamizelce i rzuca mężczyźnie w ramiona olbrzymi pęk pachnących kwiatów. Ten, uginając się nieco od ciężaru, zanurza się w tłum, aby je rozdać demonstrantom.

Dam ci za to róży najpiękniejszy kwiat

Manifestacja zaczyna się pięknie. Na Wiejską pod budynek Sejmu pierwsze przyjeżdżają właśnie kwiaty. Czekają karnie, ułożone w kartonach, wiadrach z wodą, porozkładane na folii pod drzewami, aż staną się symbolem marszu Ligi Polskich Rodzin - nową polityczną bronią. Potem słychać muzykę: królują przeboje przedwojenne, "O mój rozmarynie" oraz "Rozkwitają pąki białych róż". Tyle że atmosferę rodzinnego pikniku burzy co rusz rzecznik prasowy...

13672

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]