Reklama

Fisz Emade, „Piątek 13"

Fisz Emade, „Piątek 13"

14.11.2006
Czyta się kilka minut
"

"Duże dziecko, co ma taki nawyk, że strzela serią skojarzeń jak karabin" - mówi sam o sobie Fisz i trudno chyba o trafniejszą charakterystykę. Autor "Polepionych dźwięków" posługuje się słowem z wirtuozerią rzadką na rodzimej scenie muzycznej - szybkość skojarzeń, łatwość wynajdywania zaskakujących rymów, humor byłyby jedynie czczym ozdobnikiem, gdyby nie towarzysząca im trafność spostrzeżeń i umiejętność zamykania skomplikowanych kwestii w sugestywnych metaforach. Oraz bezlitosna szczerość (także wobec samego siebie), ironia i bezkompromisowość, które przywodzą na myśl sposób pisania Kazika Staszewskiego.

"Piątek 13" to płyta aktualna, ujmująca polską rzeczywistość AD 2006 na gorąco. Pojawiające się w niej nazwiska znienawidzonych polityków czy aluzje do niedawnych futbolowych mistrzostw nie sprowadzają jednak opowieści Fisza do poziomu doraźnej publicystyki...

3206

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]