Reklama

Fisz Emade, „Piątek 13"

Fisz Emade, „Piątek 13"

14.11.2006
Czyta się kilka minut
"

"Duże dziecko, co ma taki nawyk, że strzela serią skojarzeń jak karabin" - mówi sam o sobie Fisz i trudno chyba o trafniejszą charakterystykę. Autor "Polepionych dźwięków" posługuje się słowem z wirtuozerią rzadką na rodzimej scenie muzycznej - szybkość skojarzeń, łatwość wynajdywania zaskakujących rymów, humor byłyby jedynie czczym ozdobnikiem, gdyby nie towarzysząca im trafność spostrzeżeń i umiejętność zamykania skomplikowanych kwestii w sugestywnych metaforach. Oraz bezlitosna szczerość (także wobec samego siebie), ironia i bezkompromisowość, które przywodzą na myśl sposób pisania Kazika Staszewskiego.

"Piątek 13" to płyta aktualna, ujmująca polską rzeczywistość AD 2006 na gorąco. Pojawiające się w niej nazwiska znienawidzonych polityków czy aluzje do niedawnych futbolowych mistrzostw nie sprowadzają jednak opowieści Fisza do poziomu doraźnej publicystyki...

3206

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]