Reklama

Requiem z komputera

Requiem z komputera

16.01.2017
Czyta się kilka minut
Bartosz Waglewski „Fisz”, Muzyk: Mam problem z pustymi podwórkami. Bo dobrze jest rozpalić czasami ognisko, poszarpać się z kolegą, umówić na solówę albo położyć się na rozgrzanym od słońca boisku. A potem założyć zespół.
Fot. Bart Pogoda / art2
B

BARTEK DOBROCH: Przychodzę rozmawiać o końcu świata, choć nastrój jeszcze kolędowy...

FISZ: ...raczej już karnawałowy.

Płyta „Drony” ukazała się w najlepszym dla niej momencie, niemal w przeddzień wyboru jednego z przywódców świata dokonanego pod wpływem internetowych botów i hakerów z obcego mocarstwa.

Rozwój historii, która pojawia się na płycie, był jednak rozłożony w czasie. Ona powstawała w ciągu dwóch lat, nałożyło się na nią mnóstwo tematów, zwieńczonych gorącym okresem politycznym.
Szczegółowo nasłuchuję dźwięków, które Piotrek [brat, „Emade”, członek zespołu – red.] mi wysyła, a potem zastanawiam się nad tekstami. Wiedziałem, że będzie to płyta o samotności, relacjach, miłości. Nie sposób dziś jednak poruszając te tematy uciec od gadżetów, które nas otaczają.
Najpierw...

19673

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]