Reklama

Mane idzie z Panem

Mane idzie z Panem

17.02.2014
Czyta się kilka minut
Kiedyś współtworzył wrocławską scenę hiphopową, dziś jest kapelanem w szpitalu. Ale pasji nie porzucił. Ksiądz Bartczak pokazuje, jak ewangelizować ­­ hip-hopem.
Ks. Jakub Bartczak Fot. Archiwum Prywatne
P

Pokój jest urządzony skromnie. Mały stolik, dwie roślinki i stuła przewieszona przez oparcie krzesła. Ze ścian wyglądają święci. Franciszek z Asyżu ma na przykład widok na regał z piłkarskim trofeum i kolekcją płyt. Zbiór jest dość nietypowy. Wystarczy rzucić okiem na wypisane na grzbietach tytuły: „Świąteczny pejzaż” sąsiaduje z „Masz to jak w banku” O.S.T.R.-a. Nic dziwnego, gdy łódzki raper przygotowywał wspomniany album, lokator tego mieszkania nagrywał podobne kawałki z grupą Drugi Komplet. Dlatego dla kumpli z osiedla to wciąż Mane. Nawet jeśli pozostali mówią o nim: ksiądz Jakub Bartczak. On sam odnajduje się świetnie w obu światach, choć przyznaje, że ta jego oryginalność bywa ciężarem. – Zastanawiałem się czasami, czy taki ziomek jak ja może w ogóle iść tą drogą – mówi ks. Bartczak. – Czy to nie jest jakieś dziwne? Dochodzę jednak do wniosku, że lepiej dzielić się z ludźmi...

13883

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]