Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Fajerwerk form poprawnych

Fajerwerk form poprawnych

30.10.2007
Czyta się kilka minut
Nie miałem zamiaru pisać relacji z "Dialogu, ale skupić się na trzech, czterech najwybitniejszych spektaklach. A jednak będzie relacja. Po prostu: na tegorocznym festiwalu aż tylu przedstawień wartych wyróżnienia nie było.
O

Od razu zaznaczam: mówię o spektaklach zagranicznych. Polskie produkcje zaproszone do Wrocławia omawialiśmy już w "Tygodniku", poza tym na "Dialog" jeździ się przecież po rzeczy z importu. Festiwal - jeden z najważniejszych w kraju - przyzwyczaił nas do wysokiego, wyrównanego poziomu; na każdej z poprzednich trzech edycji miały miejsce prawdziwe wydarzenia. Tym razem było inaczej. Zaproszonych zostało kilka zespołów słabo lub zupełnie w Polsce nierozpoznawalnych, jak się okazało - niemal bez wyjątku całkowicie słusznie. Z kolei zabrakło wybitnych nazwisk, które były wizytówką poprzednich edycji: Marthalera, Percevala, Hermanisa. Gdyby jednak festiwal poległ jako impreza odważnie promująca nowe zjawiska - rzecz byłaby prosta. Tymczasem nie. Zaproszono bowiem także twórców znanych, o pewnej reputacji - tyle że, niestety, zaprezentowane przez nich produkcje tej reputacji nie...

8269

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]