Reklama

Konflikt i siła kobiet

Konflikt i siła kobiet

28.05.2012
Czyta się kilka minut
W Toruniu zobaczyliśmy panoramę środkowoeuropejskiego teatru. Czego się dowiedzieliśmy: o nim i o sobie?
„Czarne mleko” Fot. Gints Malderis / Archiwum Teatru W. Horzycy w Toruniu
W

Widzowie obejrzeli jedenaście przedstawień konkursowych z Rosji,¬ Litwy, Łotwy, Węgier, Rumunii, Niemiec, Polski, a także z Irlandii, Belgii i Holandii. Organizatorzy dbają, aby zaproszone widowiska były oryginalne i atrakcyjne, ale także reprezentatywne dla poszukiwań artystycznych kraju, w którym powstały.

***

Pomimo różnorodności języków teatralnych, jakimi posługują się zespoły, i odległości geograficznych dzielących miejsca pracy twórców, można było odnieść wrażenie, że problemy nurtujące poszczególne rejony naszego kontynentu są podobne. Dominowały dwa wątki: z jednej strony – tematyka związana z konfliktami na tle rasowym i narodowościowym oraz poszukiwaniem tożsamości; z drugiej – ukazywanie siły kobiet, ich determinacji i umiejętności przetrwania w najcięższych choćby warunkach. Postać Marii ze „Zburzonych” w reżyserii Kiriłła Wytoptowa, która...

9938

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]