Reklama

Ewangelia dla ziomali

Ewangelia dla ziomali

21.02.2006
Czyta się kilka minut
Dyskusja o hiphopowym tłumaczeniu Pisma Świętego znalazła swój nieoczekiwany, choć na pewno tymczasowy finał. Z inicjatywy Teatru Wybrzeże w Gdańsku odbyła się otwarta debata z udziałem autorów wspomnianego tłumaczenia. DJ Horba podawał bity, "Dobra czytanka zabrzmiała na żywo, a zebrani słuchacze reagowali żywiołowo.
W ramach "Roku Biblii" diecezja w Trewirze przeprowadziła akcję billboardową. "Czy to rzeczy teraźniejsze, czy przyszłe, wszystko jest wasze" (na tablicy źródło cytatu: Pierwszy List do Koryntian 3, 22)
Z

Zanim jednak padło pierwsze pytanie, przedstawiono samych autorów projektu. Okazało się, że za pseudonimami Garfield i Trooskafka stoją trzy młode dziewczyny: absolwentka pedagogiki Beata Lasota oraz dwie studentki - Asia Rafał i Basia Sieradz.

Garfield i Trooskafka

Jakie były źródła ich projektu? Beata Lasota powiedziała, że pomysł zrodził się przede wszystkim z potrzeby przedstawienia Ewangelii w sposób bliski życiu. W wypowiedziach autorek tłumaczenia bardzo wiele świadczyło o dużym zaangażowaniu w wierze. Najpiękniejszym podsumowaniem spotkania były zresztą słowa jednej ze starszych uczestniczek, która podziękowała Beacie, Asi i Basi za złożone świadectwo wiary.

Autorki tłumaczenia wielokrotnie powtarzały, że Pismo Święte jest dla nich przede wszystkim księgą życia, która stała się ich powszednią lekturą....

12123

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]