Reklama

Europa pod presją

Europa pod presją

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Elmar Brok, europoseł, koordynator ds. polityki zagranicznej Europejskiej Partii Ludowej: Mechanizm kontrolny musi zostać wzmocniony, aby do Brukseli trafiały rzetelne informacje o finansach państw, a nie twórczość poetycka. Rozmawiał w Brukseli Marek Orzechowski
M

Marek Orzechowski: Z okna Pana biura na ostatnim piętrze Parlamentu Europejskiego Unia wygląda spokojnie. Ale niedawno kryzys zachwiał "Eurolandem".

Elmar Brok: Kryzys został opanowany, ale nie możemy spać spokojnie. Wprawdzie nie był to pierwszy wstrząs we Wspólnocie, ale pierwszy tak groźny. Nie wiemy, jakie będą jego długofalowe skutki i czy powiedzie się plan ratunkowy. Jego powodzenie zależy od zaciskania pasa, cięć, bolesnych oszczędności. Trzeba wrócić do przestrzegania ścisłych reguł Paktu Stabilizacyjnego [określa on zasady przynależności do strefy euro, dziś niemal wszystkie kraje strefy ich nie przestrzegają - red.]. Europa jest dziś pod silną presją.

Francja chce "unijnego rządu gospodarczego".

Mechanizm kontrolny musi zostać wzmocniony, aby do Brukseli trafiały...

4320

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]