Reklama

Ładowanie...

Europa pod presją

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Elmar Brok, europoseł, koordynator ds. polityki zagranicznej Europejskiej Partii Ludowej: Mechanizm kontrolny musi zostać wzmocniony, aby do Brukseli trafiały rzetelne informacje o finansach państw, a nie twórczość poetycka. Rozmawiał w Brukseli Marek Orzechowski
M

Marek Orzechowski: Z okna Pana biura na ostatnim piętrze Parlamentu Europejskiego Unia wygląda spokojnie. Ale niedawno kryzys zachwiał "Eurolandem".

Elmar Brok: Kryzys został opanowany, ale nie możemy spać spokojnie. Wprawdzie nie był to pierwszy wstrząs we Wspólnocie, ale pierwszy tak groźny. Nie wiemy, jakie będą jego długofalowe skutki i czy powiedzie się plan ratunkowy. Jego powodzenie zależy od zaciskania pasa, cięć, bolesnych oszczędności. Trzeba wrócić do przestrzegania ścisłych reguł Paktu Stabilizacyjnego [określa on zasady przynależności do strefy euro, dziś niemal wszystkie kraje strefy ich nie przestrzegają - red.]. Europa jest dziś pod silną presją.

Francja chce "unijnego rządu gospodarczego".

Mechanizm kontrolny musi zostać wzmocniony, aby do Brukseli trafiały...

4320

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]