Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Europa pod presją

Europa pod presją

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Elmar Brok, europoseł, koordynator ds. polityki zagranicznej Europejskiej Partii Ludowej: Mechanizm kontrolny musi zostać wzmocniony, aby do Brukseli trafiały rzetelne informacje o finansach państw, a nie twórczość poetycka. Rozmawiał w Brukseli Marek Orzechowski
M

Marek Orzechowski: Z okna Pana biura na ostatnim piętrze Parlamentu Europejskiego Unia wygląda spokojnie. Ale niedawno kryzys zachwiał "Eurolandem".

Elmar Brok: Kryzys został opanowany, ale nie możemy spać spokojnie. Wprawdzie nie był to pierwszy wstrząs we Wspólnocie, ale pierwszy tak groźny. Nie wiemy, jakie będą jego długofalowe skutki i czy powiedzie się plan ratunkowy. Jego powodzenie zależy od zaciskania pasa, cięć, bolesnych oszczędności. Trzeba wrócić do przestrzegania ścisłych reguł Paktu Stabilizacyjnego [określa on zasady przynależności do strefy euro, dziś niemal wszystkie kraje strefy ich nie przestrzegają - red.]. Europa jest dziś pod silną presją.

Francja chce "unijnego rządu gospodarczego".

Mechanizm kontrolny musi zostać wzmocniony, aby do Brukseli trafiały...

4320

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]