Reklama

open eyes economic summit 2019

Encyklika na cztery ręce

Encyklika na cztery ręce

17.06.2013
Czyta się kilka minut
W

W spontanicznej rozmowie z członkami XIII Rady Zwyczajnej Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów, która odbyła się 13 czerwca 2013 r., Franciszek zapowiedział opublikowanie encykliki o wierze, nad którą prace rozpoczął Benedykt XVI, a którą dokończy on sam. Papież opisał encyklikę jako „pisaną na cztery ręce”. „Rozpoczął ją Benedykt XVI, przekazał mnie – jest to mocny dokument – i napiszę, że otrzymałem to wielkie dzieło, jakiego on dokonał, i doprowadziłem je do końca”.

Bywają takie nowatorskie, nadzwyczajne gesty, które najsilniej – silniej niż powtarzanie utrwalonych procedur – podkreślają ciągłość, trwanie, tradycję. Tak właśnie jest z dokumentem, który zapowiedział sam papież Franciszek.
Oczywiście można by domniemywać, że projekt encykliki o wierze – podobno przygotowany niemal do ostatniej kropki przez Benedykta XVI przed jego rezygnacją – jest...

3366

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]