Reklama

Egzamin z dymka

Egzamin z dymka

16.11.2010
Czyta się kilka minut
15 listopada weszła w życie ustawa o zakazie palenia w miejscach publicznych. Nowe przepisy będą testem naszej praworządności. Wiele wskazuje na to, że na razie testem oblanym.
P

Pub koło Ronda Wiatraczna to typowa knajpka z warszawskiego Grochowa. Trzy stoliki na krzyż, ekran plazmowy, automaty do gry, na ścianach gadżety Legii. I chmura papierosowego dymu, która doczekała się aluzji w powieści "Plama na suficie" Piotra Zaremby.

- Przychodzę tu na trzy pe: piwo, piłka i palenie. I z żadnego nie zamierzam zrezygnować - mówi R. Spotykamy się właśnie 15 listopada. Od północy obowiązuje zakaz palenia, na który właściciel pubu zareagował stosowną wywieszką nad barem i usunięciem popielniczek. R. nie daje za wygraną. Zamawia duże jasne i zapala papierosa. - Od dziś nie można u nas palić - rzuca zza bufetu barmanka. - Już kończę -  odpowiada R., po czym spokojnie dopala i gasi elema na podstawce od kufla. Przy drugim dużym jasnym sytuacja się powtarza. "Tak Polak omija nieżyciowe przepisy" - triumfuje R.

Palarniany...

6050

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]