Reklama

Dziewięć i pół sekundy

Dziewięć i pół sekundy

04.05.2010
Czyta się kilka minut
10 kwietnia około 8.30 kapitan Arkadiusz Protasiuk po raz szósty w życiu zbiera się do lądowania na lotnisku Siewiernyj. Poprzednio robił to trzy dni wcześniej, gdy wiózł premiera Tuska. Zna teren.
C

Choć prawie miesiąc mija od tragicznego lotu Tu-154, przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem pozostają tajemnicą. I mimo że nie wiadomo nawet, o której godzinie samolot się rozbił, niemal od pierwszych chwil najsilniej podnoszoną hipotezą jest błąd pilotów. Błąd zawiniony przez nich samych lub przez VIP-ów, obawiających się spóźnienia na uroczystości.

Czy słusznie obwinia się kapitana Protasiuka i jego załogę?

Przed odlotem

Poprzedniego wieczoru prezydent pracował do późna: w Belwederze konsultował ze swoimi najbliższymi współpracownikami katyńskie przemówienie. Wylot zaplanowano na siódmą rano, prezydent spóźnił się i samolot wystartował najprawdopodobniej o 7.27 (informacja prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta).

"Gazeta Wyborcza" z 21 kwietnia: "Tego nie można nazwać opóźnieniem - ocenia płk Wiesław Grzegorzewski, dyrektor...

19895

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]