Dziewczyny przy ołtarzu
Dziewczyny przy ołtarzu

W blisko połowie z 44 diecezji dziewczęta mogą zostać ministrantkami: w diecezji opolskiej, sandomierskiej i sosnowieckiej; archidiecezjach gdańskiej, białostockiej i wrocławskiej. Nie wszyscy biskupi jednak chcą mieć ministrantki. Przy ołtarzu nie mogą służyć w diecezjach toruńskiej, łomżyńskiej, archidiecezji częstochowskiej i całej metropolii krakowskiej.
Obcy w drużynie
Klaudia Grabiec ma 22 lata. Długie, proste blond włosy nosi związane w wysoki kucyk. Na nogach ciemne spodnie i trampki, które, kiedy przyklęka przed prezbiterium, wystają spod alby. Ministrantką jest od pięciu lat – chciała wcześniej, ale ówczesny proboszcz nie godził się na posługę dziewczyn. Do mszy służy już coraz rzadziej, w niedziele często pracuje – jest pielęgniarką w Szpitalu Wojskowym w Opolu. Powoli przekazuje obowiązki młodszym: Kindze, Paulinie, Patrycji, Dominice,...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]
Dlaczego?
To nie Bóg uczynił nas równymi.
Tematem tego artykułu jest