Reklama

Dwanaście scen z życia

Dwanaście scen z życia

31.12.2012
Czyta się kilka minut
„Szanowny Panie Doktorze, informacje na pana stronie internetowej dały mi malutką nadzieję, że amputacja nóg mojego syna nie będzie konieczna. Jeśli jest cokolwiek, co mogłabym zrobić, by je uratować, zrobię to”.
Rodzina Bułatów: Joanna, syn Bartek i Przemysław, 22 grudnia 2012 r. Fot. Grażyna Makara
Z

Zanim Joanna Bułat, 30-latka z Krakowa, matka rocznego Bartka, wysłała napisany nienaganną angielszczyzną e-mail do dr. Drora Paleya z Miami, był kwiecień 2010 r.

– Tragedia. Tak sobie pomyśleliśmy zaraz po ujrzeniu wyniku testu – wysoka, uśmiechnięta blondynka to wraca do historii sprzed dwóch lat, to łagodnym głosem przemawia do raczkującego po pokoju syna. Jest grudniowe popołudnie, w obszernym salonie mieszkania na krakowskich Bronowicach życie skupia się wokół kolorowej, piankowej wykładziny dwa na dwa, wyznaczającej – przynajmniej teoretycznie – teren zabawy rocznego Bartka. Teoretycznie, bo na piance siedzi tylko matka – on sam robi na czworakach energiczny slalom między meblami i krzesłami, rzucając o podłogę kolejnymi znalezionymi po drodze przedmiotami.

– Kiedy już wszystko było jasne – ciągnie Joanna Bułat – zadzwoniłam do Przemka, który był w delegacji....

16155

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]