Ładowanie...
Drobiazgi codzienności

Lectio divina to monastyczna praktyka modlitewna polegająca na codziennej lekturze Pisma Świętego. Mnisi przestrzegają przed szkoleniem się w konkretnych jej metodach: każdy musi odnaleźć swoją, jest to bowiem osobiste spotkanie z Bogiem. A Boga nie da się do niczego zmusić, można natomiast i warto z Nim przebywać – nawet jeśli nie miałaby z tego czasu wyniknąć praktyczna nauka. Celem i nagrodą będzie metanoia, przemiana myślenia.
„Czasem mamy dużo sił i ochoty, jesteśmy otwarci i pojętni, czytanie Pisma Świętego cieszy nas jak nic innego na świecie” – pisze o. Szymon Hiżycki w wydanej ostatnio książce „Słowo jest blisko ciebie”. Bywa, że „po prostu czytamy i mniej więcej rozumiemy, co Autor miał na myśli”, ale zdarzają się też chwile, „w których wszystko w nas krzyczy, że powinniśmy Pismo zamknąć i wreszcie zrobić coś konkretnego”. Wszystkie te sytuacje – uspokaja...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]