Reklama

Dobre jedzenie dla wszystkich

Dobre jedzenie dla wszystkich

09.10.2018
Czyta się kilka minut
Cztery siedemdziesiąt. Tyle euro i cen­tów wynosi dzienny wsad do kotła dla pacjentów jednego z największych szpitali w Berlinie.
ISTOCK / GETTY IMAGES
N

Niewiele jak na budżety, do których bywa przyzwyczajony szef „gwiazdkowej” kuchni, gdzie nawet krótkie menu degustacyjne uczyni nas lżejszymi o stówę, a i to pod warunkiem, że do picia poprosimy kranówkę. A jednak Patrick Wodni, jedna z młodych niemieckich gwiazd, zdecydował się karmić pacjentów kliniki Havelhöhe. Nie całkiem bez związku z tym ryzykownym eksperymentem jest fakt, że placówka stosuje w leczeniu zasady antropozofii. Czyli podejście holistyczne i kładące nacisk na człowieka jako skupisko różnych energii, których choroba stanowi zakłócenie, a lekarz nie patrzy tylko na jeden popsuty organ lub proces, lecz docieka źródeł globalnej nierównowagi w człowieku. Niby to rzecz oczywista, ale w scjentystycznym kontekście mentalnym polskiej medycyny nadal pachnie trochę podejrzanie.

Na szczęście nie musiałem dotąd sprawdzać na własnej – niewątpliwie integralnej – osobie...

6273

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]