Reklama

Dobre, bo polskie

Dobre, bo polskie

31.08.2010
Czyta się kilka minut
Jan Krzysztof Bielecki: Świat gospodarki nie jest już oczywisty. Nie są też dziś oczywiste obowiązujące w nim dotąd prawdy i dogmaty. Standardowe i klasyczne możliwości rozwoju się wyczerpały. Rozmawiała Anna Mackiewicz
A

Anna Mackiewicz: Panie premierze, nadal jest pan liberałem?

Jan Krzysztof Bielecki: Dziś ideologiczne dyskusje tracą na znaczeniu. Trzeba mieć przede wszystkim oczy i umysł szeroko otwarte na to, co dzieje się na świecie.

A co według Pana powinniśmy tam zobaczyć?

Chociażby to, że wszyscy teraz dbają o kapitał krajowy i równowagę finansową. Kryzys ujawnił bowiem zagrożenia związane z nadmiernym zadłużeniem, zbyt dużym udziałem kapitału krótkoterminowego, często zagranicznego, w jego finansowaniu. Dotyczy to wielu rozwiniętych gospodarek, w tym amerykańskiej. Ci, którzy mówią, że kapitał nie ma narodowości, żyją w świecie koniunktury, tymczasem dziś mamy poważny globalny kryzys.

Dlatego trzyma Pan kciuki, aby PKO BP - państwo ma w nim kluczowe udziały - odkupił od...

15233

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]