Reklama

Do zobaczenia w 2077

Do zobaczenia w 2077

02.12.2019
Czyta się kilka minut
Polski CD Projekt współpracuje z Elonem Muskiem?
TESLA / MATERIAŁY PRASOWE
E

Elon Musk – po śmierci Steve’a Jobsa jedyny wizjoner globalnego kalibru, nawet jeśli bywa to wizjonerstwo czysto marketingowe – znów trafił na czołówki gazet i portali. Tym razem za sprawą tesli cybertruck. Elektryczny pick-up w kraju, gdzie tego typu samochodów sprzedaje się najwięcej, wydawał się oczywistością. By zyskać zainteresowanie, trzeba więc było czegoś więcej. I tutaj do akcji wkroczyli Polacy.

Auto zaprezentowano w Los Angeles w cyberpunkowej estetyce, a liternictwo nazwy modelu bliźniaczo przypomina logo wyczekiwanej na całym świecie gry „Cyberpunk 2077” polskiego studia CD Projekt RED. Szybko pojawiły się spekulacje o współpracy Muska i CD Projektu, które sprawnie pogłębiła twitterowa wymiana między założycielem Tesli a oficjalnym kontem gry („Do zobaczenia w 2077!” – napisał Musk). Zapewne cybertruck – pojazd o futurystycznej stylistyce – pojawi się w grze.

Tą współpracą Polacy wkraczają do ligi najmocniejszych marek, potwierdzając zasłużone miejsce na liście 50 najciekawszych firm świata, których rozwój warto obserwować w 2020 r., ogłoszonej przed miesiącem przez Bloomberg – jedno z najbardziej wpływowych mediów biznesowych. CD Projekt znajduje się na niej wśród takich firm jak Facebook, Motorola, Netflix, Samsung czy Siemens. Doczekaliśmy się „polskiej Nokii”? ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Od 2007 r. w „Tygodniku Powszechnym”, od początku odpowiada za profile pisma na Twitterze i Facebooku, a także za działania e-marketingowe „Tygodnika”. Pisze o tematach z zakresu marketingu...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]