Reklama

Ładowanie...

Do Wojciecha Wierciocha

09.03.2003
Czyta się kilka minut
H

Herbert, Tischner, Kapuściński, Błoński, Michnik, Kobyliński, Penderecki, Olechowski, Stuhr, Świetlicki, Tym, Polkowski... Co łączy wyżej wymienionych? Czy podpisali jakiś Apel Wawelski? Nie! Wszyscy oni wyrazili „pozytywną opinię o twórczości Wierciocha”. Tak przynajmniej głosi długa (80 nazwisk!) lista na okładce przesłanej mi przez Pana książki.

Wie Pan, mnie różne rzeczy przysyłają, odkąd podaję swój adres w gazecie. Podaję go, żeby Czytelnicy moich felietoników mogli odnieść się do nich, jeśli najdzie ich ochota. Tymczasem otrzymuję dużą ilość twórczości poetyckiej, o którą nie prosiłem. Dużo zaproszeń na nieinteresujące spotkania autorskie, wernisaże i wystawy w różnych dalekich miastach. A właśnie, polska sztuka współczesna strasznie pragnie, żebym na nią popatrzył. Najgorsi są ci z Galerii Foksal w Warszawie i z BWA w Zielonej Górze, bo wysyłają te zaproszenia nawet...

5649

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]