Reklama

Długi, dajmy na to, weekend

16.05.2016
Czyta się kilka minut
Albo w Norwegii, Stavanger, nie? Klify, wszystko fajnie, ale chcieliśmy się piwa napić. W sobotę. A tam się nie da! Chory kraj! Dopiero w poniedziałek...
Jan Klata
A

A to jest jedyny tramwaj w Tarnowie, z kawą. No i jak ma się jakiś ciapaty wysadzić, to na pewno tutaj przylezie i się wysadzi. Przecież metra nie ma, nie?

Filmiki z kotkami w internecie – takie jest następne pokolenie naszych genów. Jeśli kobiety to pomidory, mężczyźni to keczup.

Tato, co to jest satyryzm? Satyr to taki pół człowiek, pół kozioł i ma różki, nóżki owłosione, kopyta... Nie, nie wiem, z czego żyje. Z odsetek od kredytu we frankach.

Włączam telewizor, a tam satelita. Film o pięciu siostrach-narkomankach. Nawet ciekawy. Ludzie to dopiero mają problemy. Wczoraj pewnie śnieg gdzieś tam spadł.

Córka mi poszła ze szkołą na historycznego „Roja”, przymusowo, wiadomo, na faktach autentycznych patriotycznych, wyklętych. Wraca, jakaś taka nieswoja, aż wreszcie mówi: najgorsze w tym filmie było, że brakowało mi rąk, żeby zasłonić jednocześnie oczy i uszy...

2028

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]