Reklama

Dlaczego puszczał?

20.06.2011
Czyta się kilka minut
Rodzina górali nie przyszła na proszony obiad do restauracji "Bąkowo Zohylina" w Zakopanem. Czekał na nią Grzegorz Napieralski z SLD.
Z

Zjadł obiad sam. Wcześniej puszczał na Krupówkach bańki, a po obiedzie grał na skrzypcach w pustej restauracji.

Od przyjęcia zaproszenia do nieprzyjścia rodzina górali musiała najpewniej przejść przez wielowątkowy proces definiowania tego, co się dzieje, określania swojej tożsamości i projekcji wizerunku, z jakim by z "Bąkowej Zohyliny" wyszła. Grzegorz Napieralski jest ze Szczecina, to tu i teraz ważne. Ze Szczecina do Zakopanego jest bardzo daleko. Otóż, górale bez większego problemu rozszyfrowują specyfikę zachowań krakowian czy warszawiaków, i szczerze krakowskie czy warszawskie zwyczaje pojęli. Mają do jednych i drugich bardzo jasny stosunek, góralska życzliwość i nieżyczliwość - obie te reakcje są wobec jednych i drugich przewidywalne w stu procentach. Krakowianin dla górala to otwarta i po stokroć przeczytana książka, z warszawiakami jest podobnie....

2909

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]