Reklama

Dla serca zrobiłby wszystko

Dla serca zrobiłby wszystko

11.03.2009
Czyta się kilka minut
Religa: wata w uszy, klapki na oczy i robię to, co uważam za słuszne.
C

Ci, którzy naprawdę znali Zbigniewa Religę, nie z telewizji i z doniesień gazetowych, ale z sal operacyjnych, lekarskich kanciap, z rozmów, nad którymi unosił się papierosowy dym oraz zapach koniaczku, mówią o nim: odważny i mądry lekarz.

I jeszcze: był geniuszem, który dla serca zrobiłby wszystko. Chciał przedłużać życie ludzi, najpierw wykorzystując odkrycia naukowe i nowe technologie, potem - reformując służbę zdrowia. Wierzył, że da radę. Mówił: "wata w uszy, klapki na oczy i robię to, co uważam za słuszne".

Lekarze, koledzy i uczniowie wzdychają, że ta misja w połączeniu z wiarą we własne możliwości czasem go gubiła. Całe życie ryzykował, jechał po bandzie.

Superchirurg

Warszawiak, jedynak z nauczycielskiej rodziny. Ojciec - pepeesowiec z Żoliborza, wpoił w syna ambitne przekonanie, że jak...

9207

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]