Reklama

Deregulujcie!

Deregulujcie!

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Grupą, która najgłośniej protestuje przeciwko deregulacjom firmowanym przez ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, są na razie taksówkarze.
J

Jak twierdzą, z troski o klienta. Klient, który wsiądzie do taksówki amatora bez odpowiednich uprawnień, jest skazany na klęskę – przekonują. Kierowca amator, bez zdanego egzaminu z topografii miasta, niechybnie się pogubi, ulicę Karłowicza pomyli z Kasprowicza, Lema z Lea, a Lubuskie (jeśli trasa dłuższa) z Lubelskiem. Klęska i zagłada – żeby streścić sprawę w dwóch słowach. Z prawdziwym taksówkarzem takie rzeczy są nie do pomyślenia.

Z taksówek (tych „prawdziwych”) korzystam bardzo często. Ostatnio dwóch kierowców pod rząd nie wiedziało, jak dojechać na ulicę, przy której mieszkam. Ulica jest stara, w centrum, muszą nią przejeżdżać często. Obaj panowie mieli zdane egzaminy i odpowiednie certyfikaty. Obaj z gracją próbowali wybrnąć ze swojej niewiedzy: jeden zapytał „To ona jeszcze istnieje? Popatrz pan, ile to lat minęło, jak żem tam do kina chodził”, drugi wyznał, że pogoda...

1352

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]