Reklama

Dekada

Dekada

01.05.2005
Czyta się kilka minut
Dziesięć dni, które wstrząsnęły światem. Ten tytuł znanej książki o zupełnie innych wydarzeniach pasuje do pierwszej dekady kwietnia 2005, kiedy żegnaliśmy Papieża.
W

W czasie tych dni działy się wielkie i dziwne rzeczy, zaskakujące nawet dla tych, którzy zdawali sobie sprawę z wielkości tego pontyfikatu. Ta zdumiewająca spontaniczność wszystkich działań, organizowania wielkich Mszy, czuwań, spotkań w miejscach związanych z pielgrzymkami Papieża, dniem i nocą otwarte kościoły, kolejki przed konfesjonałami, nagłe pojednania, metamorfoza mediów, zatłoczone drogi z minimalną liczbą wypadków, niepojęta wytrzymałość na niewygody, zmęczenie, brak snu - a wszystko w atmosferze spokoju, powagi, wzajemnej życzliwości i zrozumienia.

Myślę, że mimo całego bólu, jaki przyniosły, będziemy często tęsknić do tych dni. Będziemy tęsknić do samych siebie - takich, jakimi byliśmy wtedy.

Wszystko

A co mamy zrobić teraz? Wszystko. Podjęte wtedy, pod wpływem chwili, postanowienia - zrealizować....

1934

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]