Reklama

Dar i zobowiązanie

Dar i zobowiązanie

02.10.2005
Czyta się kilka minut
Mówić o Karolu Wojtyle tak, by oryginalnie przedstawić dziedzictwo jego życia i pontyfikatu - ten cel postawiło sobie założone w Krakowie Centrum Badań nad Życiem i Myślą Jana Pawła II.
T

To inicjatywa Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera we współpracy z dominikańskim Instytutem Tertio Millennio. Przedsięwzięcie obejmuje studia podyplomowe i Medialne Archiwum Jana Pawła II; zaplecze obu projektów stworzy biblioteka książek związanych z Papieżem.

O pontyfikacie przełomu tysiącleci należy mówić w ciekawy sposób, bo - parafrazując Jana Pawła II - niełatwo mieć papieża, ale jeszcze trudniej go słuchać. Dlatego w październiku ruszają studia podyplomowe “Życie i myśl Jana Pawła II". Ich program ułożono w tematyczne bloki, np. biografia Wojtyły, jego wizja Kościoła we współczesnym świecie, problemy społeczne, zagadnienia wolności i odpowiedzialności. Wśród wykładowców znaleźli się m.in. Maciej Zięba OP, Janusz Poniewierski czy Czesław Porębski. Blok zajęć zatytułowany “Papież a media" poprowadzi Katarzyna Kolenda-Zaleska, która...

4635

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]