Reklama

Czytanie prasy

Czytanie prasy

18.07.2007
Czyta się kilka minut
Wprawdzie statystyki wskazują, że tylko część, i to tak zwana mniejsza połowa, Polaków czyta codzienną prasę, ale jednak dostatecznie dużo spośród nas oddaje się temu zajęciu, by warto było przez moment się zastanowić nad jego sensem. Fryderyk Nietzsche uważał, że tylko idiota czyta codzienną prasę, a była to druga połowa XIX wieku, kiedy jej zasięg i znaczenie były nieporównanie mniejsze, a jakość nieporównanie większa.
N

Niewątpliwie najlepszą porą na czytanie prasy jest ranek. Dobre i niespieszne śniadanie, gazeta i krótki spacer - oto ideał dla wielu osób. Jednak dlaczego gazeta? Co jest przyjemnego w lekturze gazety i czym ta lektura różni się od zajęcia znacznie częściej uprawianego przez obywateli całego cywilizowanego i niecywilizowanego świata, czyli oglądania wiadomości w telewizji? W gruncie rzeczy niełatwo o odpowiedź. Moja w sposób zasadniczy różni się, jak wiem, zarówno od tendencji większości czytelników, jak i od skłonności dobrych gazet codziennych, które przecież są przedsięwzięciami komercyjnymi i muszą reagować na upodobania czytelników, więc coraz częściej stają się gazetami służącymi raczej rozrywce niż informacji.

Otóż, ja i zapewne jakaś część czytelników gazet lubi je za długie, a nie za krótkie wiadomości. W czasach telewizji i internetu krótkie...

4036

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]