Reklama

Czy to możliwe?

Czy to możliwe?

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Na pocztę chodzę rzadko: wysyłam niewiele poleconych, żona płaci rachunki przez internet.
T

Tego dnia jednak stałem w osiedlowym urzędzie pocztowym w długiej kolejce, żeby odebrać jakąś paczkę. Przede mną - młoda mama z dwulatkiem w wózeczku. Dwulatek był dość grzeczny, ale oczekiwanie się przedłużało, zrobiło mu się gorąco i zaczął się coraz głośniej domagać wyjścia na zewnątrz. Mama, też zdenerwowana, z początku próbowała go zabawiać, potem przekonywać, wreszcie - przekupić. W końcu zrezygnowana zamilkła, a dziecko darło się coraz głośniej.

Wtedy na krześle naprzeciwko chłopca usiadła starsza pani. Bardzo starsza, z grzywką zupełnie białych włosów nad czołem i siateczką zmarszczek wokół oczu, które przypominały jak dwa wilgotne kamyki. Prawdę mówiąc, wyglądała trochę jak Irena Sendlerowa - i w podobny sposób się uśmiechnęła. I stał się cud: dwulatek najpierw przestał płakać, a potem sam również się uśmiechnął. Młoda mama spojrzała na starszą panią...

3635

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]