Reklama

Czuwanie

Czuwanie

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Dwie akcje. Pewnie jest takich w Polsce wiele...
.

...Pewnie jakbym miał tu okienko, gdzie można by stale o nich pisać, zasypano by mnie informacjami. Tak sobie wyobrażam. Co jakiś czas bowiem, kręcąc się po internecie, odkrywam różne nieznane mi inicjatywy, nowe drogi dobra, wytyczane przez ludzi, którzy gromadzą się nawet nie tyle wokół jakiejś idei – idea jest ta sama od wieków – ile wokół konkretnych ludzi potrzebujących pomocy.
Nie ma rady: żeby pomóc, trzeba się podzielić. Stąd rozmaite zbiórki, zachęty, akcje promujące odpisy jednoprocentowe. Piszę o tym regularnie co roku, bo powtarzanie jest matką wiedzy. A pomaganie to wiedza, nie tylko odruch serca. W Polsce wciąż jeszcze mniej niż połowa podatników korzysta z możliwości odpisania jednego procenta podatku na którąś z organizacji pożytku publicznego. Wielu nie wierzy, że taka drobna kwota ma jakieś znaczenie. Wielu nie robi tego, bo nie wypełnia samodzielnie pitów. Są...

4329

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]