Reklama

Oni nie śpią

Oni nie śpią

06.05.2019
Czyta się kilka minut
Wybudzenie ze śpiączki nie ma nic wspólnego z bajką o Królewnie Śnieżce. Pacjenta i jego bliskich czeka ciężka praca. Nic już nie będzie takie samo.
Hospicjum Fundacji Światło, Toruń, sierpień 2014 r. MIKOŁAJ KURAS / AGENCJA GAZETA
N

Nic nie robię. Co mam Ci powiedzieć? Siedzę w domu i egzystuję. Nie lubię tego, ale w tej chwili mogę jedynie odkurzyć albo sprzątać – mówi 32-letnia Małgorzata, która pięć lat temu kilka miesięcy po wylewie spędziła w śpiączce. Nie miała żadnych oznak choroby. Była w drugim miesiącu ciąży, a jej mąż marynarz pływał u wybrzeży Kanady. Pamięta, że bolała ją głowa, ale myślała, że w jej stanie to normalne. Pękł naczyniak, który doprowadził do śpiączki. Zapadła w nią w lipcu, a wybudziła się na początku zimy. W lutym na świat przyszła jej córeczka Maja – zdrowa. Gdy Małgosia spała, Maja rozwijała się w niej w najlepsze – śpiączka w żaden sposób nie zaszkodziła ciąży. Małgosia odzyskała pełną świadomość, a myśl o dziecku, którym wraz z mężem musi się opiekować, dodawała jej sił do walki. Do czasu, bo po kilkunastu miesiącach na rodzinę spadło kolejne nieszczęście: u dziewczynki...

15317

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Słów mi brakuje,by wyrazić wdzięczność Pani Janinie Mironńczuk i wszystkim opiekunom za poświęcenie...za miłość prawdziwą...Życzę wielu powodów do Radości i duzo zdrowia.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]