Reklama

Czarno na białym

Czarno na białym

01.03.2011
Czyta się kilka minut
Słowa się liczą. Dlatego nie mam żadnych pytań do Romana Graczyka, ani w związku z jego książką pt. "Cena przetrwania?", ani pięcioma tekstami w internecie i prasie, którymi przygotował pojawienie się książki, a potem replikował na pierwsze echa swoich tez, wniosków i konkluzji.
"

"Com powiedział, powiedziałem - stwierdza odnośnie do wywiadu w "Rzeczpospolitej" - bo inaczej - w zgodzie z prawdą i ze zdrowym rozsądkiem - tego się ująć nie da". Dlatego nie mam wątpliwości, że autor wiedział dobrze, dlaczego ten wywiad zatytułowany jest "Polityka historycznej ściemy" (a przypominam, że jest to wywiad o książce na temat "Tygodnika" w PRL), i dlaczego sama książka nosi tytuł, który pyta, czy warto było aż tyle płacić za samą egzystencję katolickiego pisma, skoro (jak dowiadujemy się z pierwszych słów w tymże wywiadzie) miało ono być "uwikłane" w system i "infiltrowane przez Służbę Bezpieczeństwa dużo bardziej, niż się komukolwiek wydawało". Jasno też wyraża swój stosunek do założycieli i wieloletnich redaktorów kierujących "Tygodnikiem", którzy, jak ironicznie mówi, "dorobili się pozycji świętych za życia, a książka pokazująca nie tylko blaski, ale i ...

5819

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]