Reklama

Cypr: kto jest winny w sprawie gwałtu

Cypr: kto jest winny w sprawie gwałtu

13.01.2020
Czyta się kilka minut
19-letnia Brytyjka, oskarżona o kłamstwo w sprawie zbiorowego gwałtu, przez pół roku nie mogła opuścić śródziemnomorskiej wyspy. Choć jest już w domu, to nie koniec historii, w której domniemana ofiara stała się domniemaną oskarżoną.
19-letnia Brytyjka oskarżona o składanie fałszywych zeznań, wraz z matką, w drodze do sądu w Paralimni. Cypr, 7 stycznia 2020 r. PETROS KARADJIAS / AP / EAST NEWS
O

Oskarżono ją o fałszywe zeznania i wprowadzenie w błąd policji. 7 stycznia sąd w Paralimni skazał ją na kilka miesięcy więzienia w zawieszeniu. Gdy przed budynkiem sądu demonstrowały aktywistki organizacji kobiecych, sędzia Michalis Papathanasiou wyjaśniał, że biorąc pod uwagę wiek i zły stan psychiczny oskarżonej, postanowił dać jej „drugą szansę”. Pytanie tylko, czy w ogóle miała ona kiedykolwiek szansę na przejrzysty proces i na sprawiedliwość.

Ale – po kolei.

„Parodia sprawiedliwości”

Sprawa Brytyjki (nawet jej imienia nie podano do wiadomości publicznej) wywołała poruszenie na Cyprze i poza jego granicami. W ostatnich dniach zaangażował się w nią szef brytyjskiej dyplomacji, a na Wyspach pojawiły się apele o turystyczny bojkot Cypru (na tę wyspę przyjeżdża co roku ponad milion Brytyjczyków).

Wyrok w zawieszeniu pozwolił dziewczynie na natychmiastowy...

8038

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]