Reklama

Coraz więcej szafarzy

Coraz więcej szafarzy

28.04.2014
Czyta się kilka minut
Dla ludzi, do których przychodzą, to często najbardziej wyczekiwany moment w tygodniu.
P

Przed rozpoczęciem posługi pytałem o zgodę żonę, bo nasz niedzielny plan dnia, który od kilkudziesięciu lat był niezmienny, nagle miał się wywrócić do góry nogami – mówi Adam Markowski, od siedmiu lat nadzwyczajny szafarz w parafii księży misjonarzy na miasteczku studenckim w Krakowie. W tym czasie rozniósł ponad 2300 komunii świętych.
W każdą niedzielę wstaje wcześnie rano, gdyż przed mszą o godz. 8, na której pomaga kapłanowi, chce się jeszcze pomodlić o to, by dobrze służył. Potem odwiedza pięciu swoich chorych. Zawsze ubrany odświętnie; kurtkę lub marynarkę, które nosi w zależności od pory roku, ma rozpięte. Bursę z konsekrowanymi komunikantami niesie zawieszoną na szyi. Jak mówi, nie stara się nią przesadnie epatować, ale też nie chowa jej pod ubraniem. – Ludzie coraz rzadziej zwracają na nią uwagę, to już nie jest tak jak przed wojną, że szedł ministrant z dzwonkami przed...

6781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]