Reklama

Coraz więcej szafarzy

Coraz więcej szafarzy

28.04.2014
Czyta się kilka minut
Dla ludzi, do których przychodzą, to często najbardziej wyczekiwany moment w tygodniu.
P

Przed rozpoczęciem posługi pytałem o zgodę żonę, bo nasz niedzielny plan dnia, który od kilkudziesięciu lat był niezmienny, nagle miał się wywrócić do góry nogami – mówi Adam Markowski, od siedmiu lat nadzwyczajny szafarz w parafii księży misjonarzy na miasteczku studenckim w Krakowie. W tym czasie rozniósł ponad 2300 komunii świętych.
W każdą niedzielę wstaje wcześnie rano, gdyż przed mszą o godz. 8, na której pomaga kapłanowi, chce się jeszcze pomodlić o to, by dobrze służył. Potem odwiedza pięciu swoich chorych. Zawsze ubrany odświętnie; kurtkę lub marynarkę, które nosi w zależności od pory roku, ma rozpięte. Bursę z konsekrowanymi komunikantami niesie zawieszoną na szyi. Jak mówi, nie stara się nią przesadnie epatować, ale też nie chowa jej pod ubraniem. – Ludzie coraz rzadziej zwracają na nią uwagę, to już nie jest tak jak przed wojną, że szedł ministrant z dzwonkami przed...

6781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]