Reklama

Conrad zaprasza!

Conrad zaprasza!

13.10.2014
Czyta się kilka minut
N

Najkrótszą odpowiedź na pytanie, czym jest Festiwal Conrada w Krakowie, sformułował przed dwoma laty Alberto Manguel: „To miejsce, w którym spotyka się cały literacki świat, miejsce rozmowy, w której uczestniczą ci, którzy znają niezwykłą rozkosz obcowania z literaturą”.
„Wspólne światy” – tytuł szóstej edycji (20-26 października) wprowadza do wypowiedzi argentyńskiego pisarza drobną korekturę: do Krakowa przyjadą przedstawiciele nie jednego, lecz wielu literackich światów. Na co dzień żyjemy przecież w konkretnej przestrzeni, porozumiewamy się we własnym języku i w granicach narodowych państw. By rozmowa między tymi światami stała się możliwa, nie wystarczą technologiczne narzędzia komunikacji. Potrzebna jest jeszcze konsekwentna praca przekładu: idei, doświadczeń i emocji. Musimy konsekwentnie przenosić je z jednego języka do drugiego, przerzucać między kulturami, na przekór...

2368

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]