Reklama

Co w duszy gra analogowo

Co w duszy gra analogowo

19.07.2011
Czyta się kilka minut
Gra planszowa to film z nami w roli głównej - dlatego można do niej wracać raz za razem, próbując sprawdzić, czy fabuła nie mogła się potoczyć inaczej.
Gry planszowe: "Niagara", "Książęta Florencji", "Modern Art", "Agricola" i "Shogun"
W

W rozmowie ze znajomym rzuciłem kiedyś uwagę o grach planszowych. W odpowiedzi usłyszałem: "Wiesz, to nie dla mnie - grałem kiedyś w »Chińczyka« i zupełnie mnie to nie bierze...". Odpowiedziałem, że to trochę tak, jakby powiedzieć: "Ja tam nie lubię filmów - widziałem kiedyś »Misia Uszatka« i to kompletna nuda!".

Gry planszowe nowej fali powoli przebijają się do społecznej świadomości. Można się już o nie otrzeć, chodząc po Empiku czy wielkiej galerii handlowej. Kto da się zwieść banalnym skojarzeniom, pomyśli, że to gry dla najmłodszych. Kto da się wciągnąć, wyśle dzieci do ogrodu, by samemu zagrać z przyjaciółmi. Ani plotkowanie, ani politykowanie tylu emocji na pewno nie dostarczy.

Jest lato, można więc zrobić przegląd rozrywek w wakacyjnych klimatach - parę przykładów na to, co dziś można znaleźć pod pozornie znanym hasłem "gry planszowe...

6162

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]