Reklama

Cierpienie najmniejszych

Cierpienie najmniejszych

14.07.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
c

czy wszechmogący Nieprzyjaciel umie stworzyć pudełko, którego nie potrafi otworzyć? Albo kamień, którego nie mógłby udźwignąć? Założę się, że znasz kilka sztubackich łamigłówek w tym stylu. Zresztą przy okazji piłkarskiego mundialu ludziska głowią się nad jeszcze inną teologiczną zagwozdką. Otóż wyobraź sobie, że przed finałem finałów kibice dwóch idealnie równorzędnych drużyn zanoszą do Nieprzyjaciela modły gorące i szczere. Solennie poszczą, nie szczędzą jałmużny, mimo upałów we włosienicy łażą i trzy razy na dzień ochoczo się biczują. A wszystko w intencji zwycięstwa upragnionego i wyśnionego. Tymczasem jedna tylko drużyna może zwyciężyć; jedna tylko wzniesie ku niebu pozłacany puchar. Tertium non datur. Cóż więc ma Nieprzyjaciel począć? I tak źle, i tak niedobrze.
Mnie się futbolowa gorączka nie ima, sięgnę więc po inny przykład. Też z życia wzięty, lubo stokroć...

4267

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]