Reklama

Cichy rok, ważny rok

Cichy rok, ważny rok

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Przed nami rok, który może być dla Polski nietypowy. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od 1999 r. nie odbędą się u nas żadne wybory ani ogólnokrajowe referendum. Tego uspokojenia na pewno oczekują ci, którzy wynikiem wyborczym w październiku dali wyraz zniechęceniu do napięcia i zamieszania, jakie panowało na scenie politycznej przez ostatnie dwa lata.
T

Taki rok mógłby być dla partii okazją do uporządkowania szeregów i zastanowienia się nad miejscem na scenie politycznej.

Dla wszystkich czterech sił politycznych naszego Sejmu można przedstawić jakiś optymalny scenariusz, który nie będzie się sprowadzał do gry o sumie zerowej, w jakiej to, co jedni tracą, jest zyskiem dla innych. Scenariusz, który skupia się na tym, co partie mogłyby zrobić, aby uczynić naszą demokrację sprawniejszą i lepiej zakorzenioną. Także po to by w coraz mniejszym stopniu sukces konkurentów był traktowany jak klęska narodowa.

Z racji układu sił wypada zacząć od PO. Co dla niej może być największym wyzwaniem w zbliżającym się roku? Na pewno opanowanie rządzenia krajem sprowadza się do czegoś więcej niż rozliczenia błędów przeciwników i wprowadzenia jakiejś przewidywalności. Trudno się spodziewać, żeby w  kolejnych...

8088

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]