Reklama

Chrzczenie Rewolucji Francuskiej

Chrzczenie Rewolucji Francuskiej

16.09.2008
Czyta się kilka minut
W Lourdes i Paryżu słuchało Benedykta XVI prawie ćwierć miliona osób. Eucharystia, spotkanie ze Słowem i modlitwa, to główne elementy papieskiej katechezy.
P

Papież podbił Francję katolicką, ale słuchała go też Francja filozofów, krytyczna i pozbawiona złudzeń" - pisze Marco Politi na łamach "La Repubblica". "Le Figaro" pod zdjęciem Benedykta XVI zamieszcza podpis: "Przyjaciel Francji."

Bogu, co boskie

Paryż. Piąta rano. - Ulice zapchane, jedziemy drogą okrężną - tłumaczy taksówkarz.

Ks. Leszek musi zdążyć na samolot do Lourdes. Papież wyląduje tam dopiero po południu. Przedtem, o 10.00, Msza św. przed mauzoleum Napoleona, w sercu stolicy. - Mówią, że ma być 300 tysięcy - zagaduje kierowca. Ks. Leszek, od kilku lat obserwator życia religijnego we Francji, widzi w postawie kierowcy symbol rewolucji mentalnej ostatnich lat. - Nie krytykuje od razu, ale stawia pytania. Akceptuje takie manifestacje, jak publiczne spotkanie z głową Kościoła Katolickiego, co...

5960

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]