Reklama

Chrystus w Alei Lenina

Chrystus w Alei Lenina

10.06.2008
Czyta się kilka minut
Miałem szczęście podróżować ostatnio do Zaporoża, milionowego miasta Wschodniej Ukrainy. Jedną z pozostałości dawnego reżimu jest tam monumentalna aleja Lenina, wybudowana z myślą o defiladach ku czci martwej już ideologii.
j

jedenasta niedziela zwykła

Po komunistycznych czasach zostało jednak nie tylko wspomnienie, nazwa ulicy oraz pomnik jej patrona. Przede wszystkim zostali ludzie.

W alei Lenina codziennie kwitnie nocne życie. Tysiące młodych chłopców i dziewcząt biesiaduje do rana po okolicznych zieleńcach. Pomiędzy nimi przemykają zgarbione staruszki i kloszardzi, dopijający ukradkiem resztki i zbierający puste butelki po piwnej uczcie. Na rogach ulic umięśnieni trzydziestolatkowie handlują kokainą. Sens życia? Przeżyć dzień dzisiejszy, nie zastanawiając się nad celowością świata i własnego losu. Młodzi, jeszcze niezniszczeni przez życie, a już ogołoceni i skazani na groźbę śmierci - duchowej i fizycznej.

Życie, a nawet Biblia, pełne są podobnych opisów. Ewangelista Mateusz pisze, że "widząc tłumy, Jezus litował się nad nimi, bo byli znękani i ...

2981

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]