Reklama

Choroba

Choroba

03.11.2009
Czyta się kilka minut
Z uporem wracam do zjawiska, które uważam za przykrą chorobę. Wyzwala w nas ona najgorsze emocje, zaniża skutecznie jakość naszego życia.
D

Dwie są grupy odpowiedzialne za zakażenie i rozprzestrzenianie się choroby. Jedna z nich to politycy. Chcą zamienić nasze życie w jedną, niekończącą się nawet na chwilę kampanię wyborczą, a społeczeństwo - w olbrzymi tłum kibiców, którzy ich oklaskują lub wygwizdują i coraz mniej interesują się wszystkimi innymi sprawami. Politycy chcą na kibiców przerzucić wszystkie swoje porażki, niefarty, rozczarowania i wypełnić ich sobą w całości aż po gardło. Politycy wyzyskują w tym celu wszystkie chwyty, stają się coraz bardziej bezwzględni i brutalni.

Druga grupa to media, które uznały, że najkorzystniej, najłatwiej i najtaniej jest wypełnić się po brzegi właśnie polityką. Rozdymają więc każde wydarzenie, powtarzają je wielokrotnie w formie przerywników i migawek, zapraszają najbardziej kontrowersyjnych komentatorów, urządzają im corridy i nie pozwalają ludziom ani...

3139

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]