Reklama

Chodzenie po zgniłki

Chodzenie po zgniłki

04.11.2013
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
w

w biznesie są pacjenci, co chcą kierować się zasadą win-win. Zysk dla każdego. Diabelska ekonomia opiera się na założeniu wprost przeciwnym: lose-lose. Demon niezmordowanie winien dążyć do ideału, czyli sytuacji, gdy wszyscy tracą. Gdy odpowiedzią na zło staje się zło. Na nienawiść – nienawiść. Na głupotę – głupota. Nad naszą piękną Wisłą, w krainie czerepów rubasznych to akurat bułka z masłem, kaszka z mlekiem i małe piwo.
Zanim jednak powyższy sąd ogólny zilustruję przykładem szczegółowym, wyznać muszę coś jeszcze. Otóż nawet moja – zdawać by się mogło – nieograniczona wyobraźnia powoli zaczyna się wyczerpywać, gdy idzie o współczesną sztukę. Był już penis na krzyżu, był krzyż w moczu, a teraz mamy penisa ocieranego o drewnianego Nieprzyjaciela na drewnianym krzyżu. Penisa całościowo, istotowo i integralnie należącego do pewnego artysty. Szkoda tylko, że biedak musi w...

4071

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]