Reklama

CETA, seta i galareta

CETA, seta i galareta

08.01.2017
Czyta się kilka minut
Nie ma co narzekać, skoro odszedł 2016 r., zaś na horyzoncie nowe czai się za odwieczną Biesiadną Marylą (gwiazdy chyba jej oczom oddały cały blask).
Z

Z tych czających się najlepiej zachomikowane kryje się pod wdzięcznym i wpadającym w ucho kryptonimem TTIP. Korporacje przejmują władzę nad światem, a demokratycznie wybrani przedstawiciele cichaczem to przegłosowują. ISDS (inwestor przeciwko państwu) – i dobranoc Państwu, good night i good luck przed trybunałem arbitrażowym. Precz z niezawisłym sądem! Korporacje same sobie wymierzą sprawiedliwość, arbitrażowo. Polska zapłaci. Oczywiście oficjalna wersja brzmi optymistycznie: umowa TTIP, ewentualnie CETA, stworzy mnóstwo miejsc pracy, przyczyni się do masowego przyrostu wszelakiego dobrostanu, stanowi krok (milowy, oczywiście) na drodze dalszego rozwoju ludzkości przez wielkie L. Przyszłość jest jasna, just do it tudzież enjoy, przyszłość jest jasna, bije po oczach genetycznie zmodyfikowanym blaskiem. Korporacje będą mogły wpływać na pracę...

2410

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

na bezkarność rządu i sejmu względem niezależnych sądów. Machnie i na korporacje.

niestety ma Pan rację, zatrważające jest to że jakość życia dla wielu to pogoń za kasą, i nic ponadto… jak pisał mistrz Z. Bauman "„Analitycy twierdzą, że blisko połowa dóbr niezbędnych człowiekowi do osiągnięcia szczęścia nie posiada ceny rynkowej i nie daje się nabyć sklepie”

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]