Ładowanie...
Cena wspólnoty
W cieniu przygotowań do polskiej prezydencji w Radzie UE minęły drugie urodziny Partnerstwa Wschodniego - polsko-szwedzkiej inicjatywy, której celem było tchnięcie nowego ducha w unijną politykę wobec wschodnich sąsiadów. Rocznice zazwyczaj zachęcają nas do podsumowań, jednak tym razem może warto porozmawiać o tym, o czym zazwyczaj nie rozmawiają w Polsce nie tylko dżentelmeni, ale także eksperci zajmujący się polityką wschodnią - mianowicie o pieniądzach.
Granica i wartości
Naszą wschodnią granicę dzielimy z krajami, które nie są częścią świata zachodniego, do którego my przynależymy. Jednak zasadniczym celem Partnerstwa Wschodniego i zarazem jednym z priorytetów naszej polityki zagranicznej jest zintegrowanie tych krajów pod względem politycznym i ekonomicznym z UE. W Polsce niejako automatycznie uznaje się, że proces ten...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]