Reklama

Ładowanie...

Kiedy Putin może przegrać

03.10.2022
Czyta się kilka minut
KATARZYNA PEŁCZYŃSKA-NAŁĘCZ, analityczka: Porażka w wojnie z Ukraińcami byłaby dla Rosjan nieprawdopodobnym upokorzeniem – z rąk młodszego brata, rozbijającym mity i zmuszającym do autorefleksji. Putin o tym wie. Dlatego wygraża bronią atomową.
Po podpisaniu przez Putina dokumentów aneksyjnych władze zorganizowały na placu Czerwonym wiec i koncert. Moskwa, 30 września 2022 r. ALEXANDER NEMENOV / AFP / EAST NEWS
M

MARCIN ŻYŁA: Odkąd 21 września Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację, w obawie przed powołaniem do wojska Rosję opuściło już ponad ćwierć miliona ludzi. Co nam mówi ten exodus?

KATARZYNA PEŁCZYŃSKA-NAŁĘCZ: Coś o ważnej zmianie nastrojów. Dotąd Rosję opuszczały osoby, które aktywnie przeciwstawiały się reżimowi oraz wojnie z Ukrainą. Teraz wyjeżdżają i ci, którzy mieli nadzieję, że jeśli będą żyli spokojnie i nie będą wchodzili w drogę władzy, ta nie przyjdzie po nich do domu.

To kolejna niepisana umowa ze społeczeństwem, którą naruszył Putin. Ogłaszając mobilizację, sięgnął po rzecz najważniejszą – życie. Wielu Rosjan tego życia oddać nie chce.

Kim są ludzie, którzy wyjeżdżają? Co to za grupa?

Oni różnie myślą o wojnie – jedni są jej przeciwnikami, inni nie mają zdania, lecz są pewni, że nie chcą walczyć. Wszyscy jednak...

23692

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/atak-na-ukraine

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]