Reklama

Ładowanie...

Celem jest droga

07.08.2017
Czyta się kilka minut
Chrześcijaństwo to nieustanny ruch i rozwój. Pielgrzymowanie to ćwiczenie w takiej postawie.
HENRYK PRZONDZIONO / FOTO GOŚĆ / FORUM
K

Każda i każdy z nas jest trochę jak hobbit Bilbo Baggins. Z jednej strony przywiązany do swego domu w Shire, zakorzeniony tam, wrośnięty w zbudowane mniejszym lub większym wysiłkiem wygodne życie, obrośnięty w rzeczy, może całkiem ładne, może nawet piękne; stateczny i szanowany przez innych członków społeczności. Z drugiej strony – coś go niepokoi, gdzieś go gna. W każdym z nas jest pragnienie, otwartość na głos Czarodzieja, który wyrywa nas z tego, co znane i oswojone, by wplątać w przygodę życia.

Duchowa…

Taki właśnie jest początek Tradycji, w której wyrastamy. Jak pisał św. Paweł, jesteśmy dziedzicami obietnicy danej Abrahamowi (Ga 3, 16). A pierwsze zdanie tej obietnicy, które nasz „ojciec w wierze” (por. Rz 4, 11-12) usłyszał w głębi serca, gdy jeszcze nosił imię Abram, brzmi: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę” (Rdz 12,...

8644

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]