Reklama

Być z Nim

Być z Nim

18.09.2005
Czyta się kilka minut
Można było oczekiwać, że przywoła tych, którzy zademonstrują wyższe niż inni talenty pragmatyczne, zmysł duszpasterski, predyspozycje do głoszenia Ewangelii. Słowa “tych, których sam chciał" wyzwalają z klasyfikacyjnych złudzeń. Równocześnie pozwalają w innym świetle patrzeć na życie tych, którzy doświadczyli dotknięcia łaski. Być może wielu innych Szawłów przeżyłoby wielki cud przemiany, gdyby dotarło do nich światło Damaszku. Wielu innych Zacheuszów byłoby szczęśliwych, gdyby mogli Mu spojrzeć w oczy z wysokości sykomory. Wiele kobiet z Samarii marzyłoby o spotkaniu z Nim w upale dnia przy studni Jakuba. Tymczasem to On sam zechciał wybrać tych, których wybrał.
W

W środowisku, które ceni pragmatyzm, zapewne mielibyśmy dziś dużo kandydatów na ekspertów od wyrzucania złych duchów, leczenia skomplikowanych chorób, głoszenia prawdy niosącej nadzieję. Tymczasem Jezus zaskakuje Swą decyzją, że powołani mają przede wszystkim “być z Nim". Zanim zaczniemy cokolwiek działać, trzeba najpierw być. Bycie z Jezusem określa naszą istotę i naszą tożsamość. Potrzebujemy być z Nim, aby naprawdę być.

465

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]