Reklama

Burmistrz z Brzeszcz

Burmistrz z Brzeszcz

27.06.2015
Czyta się kilka minut
Beata Szydło zostanie premierem. Jak wyglądała jej kariera samorządowa w czasach, gdy jeszcze twardo deklarowała: „Do Warszawy się nie wybieram”?
Beata Szydło w Sejmie na debacie budżetowej, 7 pazdziernika 2010 r. Fot. Witold Rozbicki / REPORTER
L

Lokalną karierę zaczyna od Ośrodka Kultury w Brzeszczach. Ma za sobą studia etnograficzne na UJ, pracę w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa i kierowanie działem merytorycznym Libiąskiego Centrum Kultury. Jest 1997 rok.

Od czasu, kiedy zajmowała w Ośrodku Kultury jeden niewielki pokój, prawie nic się tu nie zmieniło. Naprzeciwko wejścia akwarium z kilkoma pielęgnicami papuzimi i ostrzeżeniem, żeby nie stukać w szybę. Za ścianą kino Wisła. Po lewej stronie biblioteka, po prawej wejście na piętro. Drewniana balustrada, palmy doniczkowe i paprotki. Dwa korytarze z pokojami pracowników. Wszystko w jednym budynku.

Najsztub zamiast Małej Miss 

U początków jej kierowania placówką wśród propozycji można znaleźć m.in. wieczór poezji „Pejzaż bez Ciebie” (w programie „strofy o miłości, przemijaniu i jesiennej zadumie”), spotkania grupy teatralnej „Bez Nazwy...

11467

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jako premier nie da przecież głodować biednym vatykanerom.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]