Reklama

Bukwa i flak

Bukwa i flak

14.10.2019
Czyta się kilka minut
Rzecz tę zapisaliśmy trzy dni przed wyborami i w dniu ogłoszenia laureatów literackiego Nobla.
B

Był to, rzec trzeba, dzionek niesłychanego kociokwiku w mediach prowadzonych przez pracowników propagandy, ale i wśród czynników partyjno-rządowych. Można by tu długo, a łatwo się bawić tym stanem, rzecz jednak nie w tym, a w pewności, że już takie coś kiedyś widzieliśmy.

Jesteśmy bezwzględnie przeciwni infantylnym porównywaniom dzisiejszości do przeszłości, ale zaiste numer „Trybuny Ludu” z dnia następnego po Noblu dla Wałęsy zreprodukował się na naszych oczach, w wersji elektronicznej. Wydanie ówczesnego dziennika telewizyjnego zostało – jak to się mówi – zremasterowane i puszczone w tych samych godzinach co tamto, wtedy. Kto nie widział tego cudu ponownego przyjścia, niechaj żałuje. Takie rzeczy, z taką dokładnością odwzorowania, zdarzają się w życiu rzadko albo w ogóle. Bukwa, którą się posłużono do napisania tekstów o literackim Noblu czy będąca literą wykrztuszonych z...

3626

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Proszę pana, ta niechęć do przesuwania zegarków nie ma podłoża ideologicznego, chcemy aby wszystko toczyło się utartym torem, po staremu, bez fajerwerków, skoków do przody i do tyłu. Mojemu pokoleniu przyszło żyć w dobrych czasach, z nostalgią wspominamy komunę, byliśmy młodzi, nie musieliśmy myśleć, kombinować, starać się. Jak to wszystko szlag trafił, zaczęła się jazda i trwa do dzisiaj, a nam się już nie chce. Pamiętam z dzieciństwa, 19,30 sygnał Dziennika Telewizyjnego, ruch zamiera, wszyscy, starzy i młodzi lampią się w telewizor. Wiemy, że to propaganda i kłamstwa ale rośniemy w siłę i ludziom żyje się coraz lepiej. Znowu mamy powtórkę z rozrywki, z początku myślałem, że to nie przejdzie - przeszło. Wtedy też mówiono, że to żenada, a popatrzcie jak przyjemnie się to dziś ogląda. Jest jeszcze coś, u mnie w gminie od lat radnym jest taki wiejski chłopek roztropek, taki wtórny analfabeta można powiedzieć nawet. W ostatnich wyborach miał znakomitą konkurencje, ludzie wykształceni, społecznie zaangażowani i lubiani. Wygrał swój chłop, trochę głupi, trochę chytry ale swój, co tam będą nami uczone rządzić, niech jest po staremu.

W ostatnich wyborach na PIS głosowali w większości ludzie starsi, z niższym wykształceniem mieszkający na wsi. Tacy ludzie pozwolą nam w kilka/kilkanaście lat dogonić zamożnością zachodnią Europę jak to wielokrotnie zapowiadał prezes? To jest ta nasza przyszłość? Swój chłop, trochę głupi, trochę chytry ale swój! I być może tacy właśnie ludzie wyprowadzą nas z Unii prędzej niż się dziś wydaje. :(

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]