Reklama

Ładowanie...

Budować i malować

22.07.2008
Czyta się kilka minut
Do dziecka bardziej przemawia współczesność niż gotyckie strzelistości czy barokowe esy-floresy.
Ilustracja z książki "D.O.M.E.K."
O

O Aleksandrze Machowiak i Danielu Mizielińskim, autorach debiutanckiego "D.O.M.K.U.", wiem tyle, że to utalentowani, świeżo upieczeni absolwenci warszawskiej ASP w pracowni projektowania książek oraz dyrektorzy artystyczni progresywnego studia dizajnerskiego "Hipopotam" (www.hipopotamstudio.pl). Proszę zapamiętać te nazwiska, jestem pewna, że jeszcze się z nimi zetkniemy.

"D.O.M.E.K., czyli doskonałe okazy małych i efektownych konstrukcji". W książce znalazło się ich 35 - zaprojektowanych przez architektów z różnych stron świata. Aby ukrócić dyskusje dotyczące trafności wyboru, Machowiak i Mizieliński we wstępie powołują się na "sztab niezależnych naukowców, kierujących się subiektywną oceną".

O co właściwie chodzi? O sztukę, którą bywa też budynek. Autorzy nie skupiają się na zabytkach klasy 0, ale pokazują obiekty powstałe w ostatnich kilku...

5514

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]