Reklama

Hipopotamem po mapie

Hipopotamem po mapie

25.07.2017
Czyta się kilka minut
Rzucili pomost między rzeczywistością książkową i wirtualną. Zebrali worek międzynarodowych nagród. Ich książki dla dzieci można kupić na całym świecie.
Karta Hiszpanii z polskiego wydania „Map”
N

New York Times” ogłosił „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich jedną z sześciu najpiękniejszych graficznych książek dziecięcych roku 2013, stowarzyszenie francuskich księgarzy nagrodziło je prestiżową Prix Sorcières. Do dziś zostały przetłumaczone na 30 języków, rozeszły się w 3 mln egzemplarzy. Mizielińscy nad tym atlasem pracują nieprzerwanie od roku 2009, kiedy po powrocie z Nowego Jorku narysowali dwie pierwsze rozkładówki książki – mapy Polski i Stanów Zjednoczonych.

Pomysł zachwycił wydawnictwo Dwie Siostry. O rafy zaczęli rozbijać się z wydawcami zagranicznymi – musieli zawalczyć o zachowanie formatu. Naciskano na nich, by go pomniejszyli, obawiano się, że księgarze nie będą chcieli „Map” zamawiać, bo nie zmieszczą się one na klasycznej półce. Pierwsza złamała się Wielka Brytania – dziś standardem jest tam oversized picture book. Format, który...

15864

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]