Reklama

„Brexit” zawisł nad Brytanią

„Brexit” zawisł nad Brytanią

03.01.2015
Czyta się kilka minut
Opuszczenia Unii Europejskiej chce już połowa Brytyjczyków. Ale rewizja stosunków ze Wspólnotą to tylko jeden z wielu punktów brytyjskiej agendy na rok 2015. Czas jest burzliwy.
Dwuletni książę George, nowa ikona mody Brytyjczyków Fot. The Duke and Duchess of Cambridge
N

Nieliczni tylko zaprzeczą, że w naszym społeczeństwie panują: marazm, niepokój, rozczarowanie i brak satysfakcji. Nie pamiętam, abym w czasie niemal 80 lat mojego życia – a w sierpniu tego roku będą moje 80. urodziny – zauważył tak wszechobecne poczucie braku kierunku. Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? Wydaje się, że sami już tego nie wiemy” – tak pisał w noworocznym felietonie dla dziennika „Daily Mail” znany brytyjski historyk i pisarz sir Roy Strong.
Wprawdzie w ostatnich latach Brytyjczycy doświadczyli kilku wydarzeń, które skutecznie wzmocniły ducha narodowego i napełniły ich optymizmem. Szczególnie rok 2012 był pełen zbiorowych uniesień: Igrzyska olimpijskie w Londynie, jubileusz królowej Elżbiety II oraz pierwsze w historii zwycięstwo Brytyjczyka Bradleya Wigginsa w Tour de France umacniały poczucie wspólnoty i dawały powody do dumy. Potem jednak było gorzej. Ostatnie...

9924

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]