Reklama

Bóg mi dał dobry humor

Bóg mi dał dobry humor

13.02.2017
Czyta się kilka minut
Papież Franciszek: Nie jestem święty. Nie przeprowadzam żadnej rewolucji. Staram się tylko, żeby Ewangelia szła przede mną. Czasem się potykam.
Występ Golden Circus podczas cotygodniowej audiencji generalnej, Watykan, 28 grudnia 2016 r. Fot. Giuseppe Ciccia / PACIFIC PRESS / GETTY IMAGES
E

EL PAÍS: Co zostało po prawie czterech latach w Watykanie z tamtego księdza „z ulicy”, który przyjechał do Rzymu z Buenos Aires z biletem powrotnym w kieszeni?

PAPIEŻ FRANCISZEK: Dalej lubię ulicę. Kiedy tylko mogę, wychodzę do ludzi: pozdrawiam ich podczas audiencji, podróżuję... Nie zmieniłem się. Nie mówię, że takie było moje założenie – tak po prostu wyszło.

Nie, osobowości nie można zmieniać, to sztuczne, to jakby w wieku 76 lat zacząć się malować. Nie mogę tu robić wszystkiego, na co miałbym ochotę, ale uliczna dusza została.

„Wody były wzburzone i wydawało się, że Pan śpi” – tak o ostatnim okresie swojego przewodnictwa Kościołowi mówił Benedykt XVI. Czy Wasza Świątobliwość także odczuwał tę samotność? Hierarchia Kościoła sprawiała wrażenie uśpionej?

Bardziej się boję znieczulonych niż śpiących....

26994

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]